Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
» »

Скутери і мопеди не призначені для експлуатації взимку, особливо в наших кліматичних умовах. Щоб моторолер прослужив Вам якомога більше часу і надавав менше причин проводити ремонт скутера своїми руками, потрібно знати як законсервувати мопед на зиму. Власне про це наша стаття.

Як підготувати скутер до зими

Підготовка мопеда до зими справа дуже відповідальна. При дотриманні всіх нижче викладених правил двигун Вашого скутера навесні запуститься без проблем, а всі його вузли і деталі будуть в тому ж стані, що і перед зимовою сплячкою.

Отже, правила консервації та зберігання скутера взимку.

  1. Мийка скутера - обов'язковий процес підготовки мопеда до зими. Потрібно грунтовно помити Керхером всі вузли моторолера, приділяючи особливу увагу важкодоступним місцям, де залишилося багато бруду. Якщо ви не знаєте як правильно помити мопед, то наша стаття Як помити скутер допоможе в цьому
  2. Полірування пластикових і пластмасових деталей скутера воском або спеціальним засобом - поліролем. Для обслуговування цих поверхонь цілком підійде автомобільний спрей
  3. Обробити всі зовнішні металеві частини скутера спецзасобом для захисту від корозії. Для даної процедури підійде аерозоль WD-40
  4. Обробити також і гумові вироби мопеда (покришки, ремінь варіатора і т. Д.) засобом для шин або силіконовим спреєм. Це робиться для того, щоб гума при мінусовій температурі взимку не потріскалася
  5. Змастити тросики акселератора і барабанного гальма маслом за допомогою шприца, щоб запобігти руйнуванню ниток тросів після зими
  6. Щоб уникнути іржавіння вилки амортизатора і, як наслідок, поганої їх роботи потрібно обробити пір'я звичайним маслом
  7. Тиск у шинах скутера знизити на 40-50% від рекомендованого. Не допускається ніяка навантаження на покришки, а мопед взимку повинен бути встановлений на центральну підніжку. Рекомендований тиск в шинах скутера в залежності від розміру колеса можна подивитися тут
  8. Паливний бак слід заповнити під зав'язку. Це робиться також для запобігання корозії. Паливо слід заливати якісне. Втім, деякі моторолери обладнані пластиковим баком і тут жодної корозії бути не може. Інша причина, щоб залити повний бак палива при підготовці до зими - запуск двигуна навесні (при відсутності бензину в баку цілу зиму це може бути важко)
  9. Замінити трансмісійне масло в редукторі скутера, а також за наявності ланцюга змастити її спеціальним мастилом
  10. Вихлопну трубу заткнути спеціально підготовленої пробкою (для деяких моделей скутерів підходить пробка від шампанського), ганчіркою або поліетиленовим пакетом. Такі дії проводяться для запобігання утворення вологи у випускний тракті

Консервація двигуна на зиму

Окремим пунктом варто виділити питання про те як консервувати мотор на зиму. Чому окремим пунктом пояснювати, думаю, не варто: двигун - це найважливіший вузол скутера.

Як ви вже помітили в цій публікації ми надаємо інформацію про ідеальну консервацію скутера на зиму. Така підготовка мопеда до зими вимагає фізичних, матеріальних ну і деяких моральних витрат (втім, як і при будь-якому обслуговуванні, ремонті або тюнінгу мопеда). Але результат не змусить себе чекати навесні :).

Консервація мотора на зиму починається з обробки цапф колінвалу спеціальним аерозольним мастилом. Це запобіжить заклинюванню валу двигуна внаслідок покриття цапф іржею. Якщо на поршні і клапанах присутній нагар, то слід розібрати ЦПГ і почистити ці елементи. Також при підготовці двигуна до зими рекомендується додати в паливо засіб для очищення паливної системи, а також застосувати засіб для видалення нагару і проїхати приблизно 50 км. До видалення нагару варто поставитися серйозно, так як його частини можуть привести до механічних пошкоджень циліндро-поршневої групи.

Для правильної консервації двигуна рекомендується замінити моторне масло на нове. Ні в якому разі не слід залишати картер двигуна порожнім (забезпечена корозія). Щоб захистити від корозії внутрішні поверхні ЦПГ треба застосовувати спеціальні аерозолі. Для двигунів 4т цей аерозоль запускають через отвір для свічки запалювання, а потім прокручують колінвал кік-стартером або стартером 5-10 с. Для скутерів 2т спрей спочатку розпилюють прямо в карбюратор працюючого двигуна на час 15-20 с. Потім мотор глушать і запускають засіб через свічковий отвір так само, як і у 4т. Замість аерозолю в отвір для свічки можна залити шприцом 3-5 куб. см моторного масла і прокрутити пару раз стартером. Так ми змажемо стінки циліндра і поршня.

Як підготувати акумулятор до зими

Якщо Ви хочете без проблем завести скутер після зими, то крім вищевикладених рекомендацій просто необхідно зайнятися таким питанням, як підготовка акумулятора до зими. Спочатку перевірте щільність електроліту акумуляторної батареї, і повністю зарядіть акумулятор відповідним зарядним пристроєм. Якщо щільність електроліту менше від норми, то корпус акумулятора може тріснути, а рідина витече.

Де зберігати акумулятор взимку

Незалежно від того гелієвий у вас акумулятор або свинцевий, на 6 Вольт або 12 В - зберігання акумулятора взимку в холодному гаражі це дуже погана ідея. Щоб навесні не читати нашу статтю про відновлення акумулятора для скутера зберігати взимку його потрібно тільки в теплому приміщенні. Чи потрібно на зиму знімати акумулятор ми дізналися.

Але крім, як зняти батарею зі скутера її потрібно ще й підзаряджати як мінімум раз на місяць. Для цього потрібно спочатку повністю розрядити акумулятор (домогтися цього можна приєднавши лампочку до клем) і потім зарядити його струмом рівним 10% від номінального. Наприклад, при номінальній ємності 15 Ач потрібно заряджати акумулятор взимку струмом 1,5 А протягом 10-12 годин.

Зберігання скутера взимку в теплому гаражі і на вулиці

При зберіганні мопеда на зиму в теплом не вологому приміщенні всі вищеперелічені пункти з підготовки та консервації скутера на зиму виконувати не обов'язково. Наприклад, акумулятор можна не знімати, а тільки від'єднати мінусову клему від моторолера і підзаряджати раз на місяць. Також рекомендуємо запускати двигун 3-4 рази за зимовий період і дати попрацювати 10-20 хвилин.

Якщо у Вас немає можливості залишити свого коня ні в теплому приміщенні ні в холодному гаражі, а зберігати взимку скутер Ви збираєтеся на вулиці, то щільно накрийте його брезентовим чохлом. Брезент не пропускає вологу, але пропускає повітря. Не варто накривати мопед плівкою або матеріалом, який не пропускає пару - конденсат утворюється зсередини і внаслідок призведе до іржавіння металевих частин. Звичайно все викладене вище по правильній підготовці акумулятора, двигуна і взагалі скутера до зими при такому зберіганні мопеда обов'язково до виконання з подвійною відповідальністю. Але Ви повинні розуміти, що все ж таким способом зберігати мопед взимку не рекомендується.

Дотримання цих нескладних правил з консервації та підготовці скутера до зими допоможуть Вам насолодиться поїздками на мопеді при першому потеплінні навесні, а не займатися ремонтом скутера. Успіхів!

>
Категорія: Обслуговування скутера - Настройка регулировка своими руками карбюратора и клапанов скутера | Додав: ()
Переглядів: 2011 | Теги: акумулятор, двигун | Рейтинг: 5.0/2