Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
» »

Їзда на скутері взимку різко відрізняється від поїздок в літню пору: мінусова температура і сніг вносять свої корективи, як на моторолер так і на водія скутера. Якщо Ви читали нашу публікацію про консервацію мопеда на зиму і все-таки вирішили, що залишати скутер взимку в гаражі до весни не хочеться - ця стаття для Вас.

Чи можна їздити на скутері взимку

Восени, коли температура повітря стає все нижче, а опади з'являються все частіше багато скутероводів задаються питанням чи можна їздити на мопеді взи​мку.

Можна, якщо виконати деякі рекомендації з експлуатації скутера взимку:

  1. Підготувати мопед до зими
  2. Придбати зимову екіпіровк
  3. Вивчити правила їзди на скутері взимку

Підготовка мопеда до експлуатації взимку

По-перше, скутер варто ретельно відмити від бруду, як і при консервації на зиму в гаражі. Всі рухомі деталі (крім гальмівного диска) змастіть моторним маслом, металеві - спеціальним засобом від корозії.

Утеплення двигуна на зиму

Влітку багато двигунів скутерів, особливо з повітряним охолодженням, перегріваються. Взимку ситуація протилежна. При низьких температурах мотор мопеда погано запускається, димить, не тягне і споживає багато палива. Низька температура двигуна взимку може також стати причиною зменшення моторесурсу. Саме тому мотор перед взимку слід утеплити.

Якщо Ви поставили скутер в гараж і не маєте чим зайнятися взимку можете подумати про облаштування свого будинку виробами із стіклопластика изделия из стеклопластика на сайті lepka.biz. Виготовлення і монтаж проводить фірма. Приклад виробу з стеклопластика нижче.

Як утеплити двигун на зиму. Утеплити мотор можна спеціально зробленим своїми руками чохлом з частої мідної сітки або встановити перед циліндром картон. Потік холодного повітря зменшиться і двигун буде швидше нагріватися.

Свічки на зиму

Також слід звернути увагу на свічки запалювання. Холодні свічки взимку погано нагріваються і схильні до накопичення на них масла.Замість рекомендованих інструкцією встановіть на свій скутер взимку гарячі свічки з меншим калильним числом.

Карбюратор і система живлення взимку

Багато проблем може доставити система живлення. Рекомендуємо заливати в бензобак тільки якісний бензин, оскільки навіть маленька кількість води в паливі може закупорити паливопровід або бензокран. Відповідно заливати бензин слід через спеціальний фільтр, а паливну систему перед зимою промити. Приділіть увагу також шлангам - при мінусовій температурі вони можуть потріскатися, що призведе до підсосу повітря і витоку палива.

Карбюратор скутера зимою, як і двигун, потрібно захистити від холодного потоку повітря якимсь саморобним чохлом. Можливо взимку треба буде заново відрегулювати якість суміші карбюратора.

Яке масло залити на зиму в скутер

Не варто взимку в двигуні мопеда або скутера використовувати літнє масло. Густе масло буде застигати на холоді і не пройде через канали системи мастила. Не рекомендую використовувати всякі присадки для масла або додавати в масло бензин, як роблять багато мотоциклістів: по-перше це може зменшити ресурс роботи сальників і двигуна в цілому, а по-друге бензин швидко випарується при високій температурі.

Яка в'язкість масла краще для зими. Взимку слід використовувати менш густе моторне масло. Звичайно синтетика буде краще, ніж напівсинтетика.

Які шини для скутера краще на зиму

Слизька дорога і сніг - основні причини чому багато залишають свій скутер взимку в холодному гаражі. Літні шини не призначені для зимових поїздок, тим більше якщо у них зношений протектор. Звичайно рідкість, але знайти можна зимові покришки для скутера. Якщо Вам не пощастило і таких купити не вдалося, то можна одягнути на колесо спеціальні браслети або ланцюги для велосипедних коліс. Але на них рекомендуємо їздити тільки по укатаному снігу. Також можна купити шини для спідвею (глибина протектора до 28 мм), але на них не рекомендується виїжджати за межі спеціальних треків.

Який тиск має бути в шинах взимку. Щоб підсилити зчеплення шини і покриття взимку слід зменшити рекомендований тиск на 0,2-0,3 атм. Це робиться для того,щоб збільшити площу контакту покришки з дорогою.

Екіпірування для їзди взимку

Необхідно подбати не тільки про те як утеплити двигун скутера взимку, але і як утеплити самого себе. Стандартне екіпірування для скутера безумовно не захистить Вас від морозів взимку. Для захисту рук добре підходять пластикові рукавички-кожухи, які закріплюються на кермі. Також можна встановити спеціальний електропідігрів керма. Думаю, про такий підігрів Ви дізнаєтеся в одній з наступних наших публікацій про тюнінг скутера своїми руками. Існує спеціальна зимовий одяг для любителів покататися взимку. Підійде екіпірування для квадроциклів або сноубайків. Ідеальним варіантом буде екіпірування з підігрівом - в ньому Ви будете відчувати себе майже як влітку. Не зайвим буде встановити і електропідігрів сидіння для скутера. Для захисту голови продаються спеціальні шоломи з підігрівом каркаса і щитка. В голову не холодно і скло не пітніє і не замерзає.

Як їздити на скутері взимку

Якщо вам вдалося запустити двигун мопеда в зимову пору, вітаємо - можете вивчати цю статтю далі. Якщо ні - подивіться нашу публікацію про те як завести скутер взимку тут. Отже, Ви запустили мотор скутера і відразу питання: чи потрібно прогрівати двигун взимку. Відповідь однозначна - так! Прогрівання двигуна скутера потрібно проводити навіть влітку, а взимку час прогріву потрібно збільшити приблизно в два рази, щоб масло стало менш в'язким, і деталі притерлися.

Їзда на скутері взимку криє багато небезпек:

  1. Не вивертайте ручку газу різко, бо Вас тут же віднесе в замет, а це загрожує травмами і водія і моторолера.
  2. Не можна різко гальмувати. Зчеплення з дорожнім покриттям дуже погане навіть у зимових покришок. І взагалі намагайтеся гальмувати двигуном.
  3. Не нахиляти скутер і не повертайте різко кермо - великий ризик падіння.
  4. Не перевищуйте швидкість. Залежно від дорожніх умов і марки скутера рекомендую розвивати максимальну швидкість не більше 30 - 50 км/год.

Манера їзди на мопеді взимку повинна бути гранично обережною. Один непродуманий різкий рух і Ви можете опинитися під скутером. Більше про їзду на скутері і управління ним читайте тут.

Сподіваюся ми відповіли на більшість питань про те як їздити на скутері взимку. Читайте нас далі - буде цікаво!

>
Категорія: Цікаво про скутери - які купить Запчасти на скутер - аккумулятор пластик двигатель | Додав: ()
Переглядів: 2304 | Теги: екіпіровка, карбюратор, масло, Колеса і шини, бензин, двигун | Рейтинг: 5.0/3