Lorem ipsum
Class aptent taciti sociosqu ad litora
» »

Як і багато, я також «загорівся» ідеєю перевести блок-фару «стоп-габарит» з лампочок розжарювання на світлодіоди (не тільки з естетичних міркувань, а й з метою економії потужності акума).

Розробив і накреслив у редакторі CorelDraw нехитру схемку:

Нижче наведені доріжки монтажної плати:

Купив лист гетинаксу і разом з файлом віддав в гравировально-фрезерувальний центр, де мені вирізали необхідні доріжки і надали круглу форму самій платі (діаметр плати 58 мм).

Хтось, можливо, скаже, мовляв навіщо так складно і дорого, але мені не хотілося морочитися з хімічним травленням плати або робити все навісним монтажем.Аж надто хотів зробити все грамотно, красиво і надійно.

На готові плати з боку монтажу світляків наклеїв білий матовий оракал, щоб приховати сіробуронепонятний колір гетинакса і підвищити світловідображення. Прикупивши комплект плоских мікрорезисторів і два комплекти по 44 світлодіода на кожну плату (за 24 червоних ширококутних на контур «габарит» і по 20 червоних вузькоспрямованих на контур «стоп»), я відправився в гості до знайомого електронщика, який швиденько і опрятненько спаяв мені все. Сам паяти побоявся, тому що пайка світлодіодів знаходяться на відстані 0,5-1 мм один від одного не вселяла надії на успіх, до того ж, досвіду пайки мікрорезисторів не було.

Коли я вперше побачив зібрані модулі, то першим вирвалося: «Кристали Swarovski!». Круглі плати з білим покриттям і геометрично-правильно вибудованими світлячками виглядали просто потрясно!Для закріплення нових модулів на місці я розібрав рідні лампочки, залишивши тільки металевий цоколь, потім наповнив їх «холодною зваркою» і вставив туди гвинти з діаметром різьблення 4 мм. На гвинт накрутив гайку-шайбу, одягнув світлодіодний модуль і затиснув, знову таки, шайбою-гайкою.

Вся ця конструкція відмінно встала на місце рідної лампочки. Щоб приховати зовнішні гайки насадив на них чорні золотникові ковпачки (в будь-якому автомагазині 50-80 копійок).

Ось і все. Шкода що фотографії не можуть передати реальної краси світіння.

До речі, світить це чудо відмінно навіть при яскравому сонячному світлі, а вночі, як не дивно, не сліпить водіїв, що їдуть позаду.

>
Категорія: Тюнинг скутера своими руками - Тюнінг китайских японских скутерів, фото | Додав: ()
Переглядів: 2631 | Теги: підсвітка, стоп-сигнал, лента, діод, стайлінг | Рейтинг: 2.5/2